Ahmet Kaya Onur Ödülü Mikail Aslan’a verildi: ‘Ödülü varlık mücadelesi veren dillere armağan ediyorum’

Türkiye’deki Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) 37’inci kuruluş yıldönümünü gala ve ödül töreniyle kutladı. Dün akşam İstanbul’da düzenlenen gecede ‘Başarı’, ‘En İyi Çıkış Yapan’, ‘Basın’, ‘Onur’ ve ’35. Yıl Özel’ ödülleri sahiplerini buldu.

‘VARLIK MÜCADELESİ VEREN DİLLERE ARMAĞAN EDİYORUM’

Törende Ahmet Kaya Onur Ödülü Mikail Aslan’a verildi. Aslan’a ödülü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı ve eski Erzincan Milletvekili Mustafa Kul tarafından takdim edildi.

Ödül konuşmasına, “Uzak yakın hepimizin gönül telinde Ahmet Kaya’nın parmak izleri var” sözleriyle başlayan Aslan, şu ifadeleri kullandı: “Bir gerçeği ve hakkı dile getirdiği için mahkum edildi, sürgünde kendi memleketinden uzak bir diyarda toprağa gömüldü. Ahmet Kaya’nın cesareti ve yaşam felsefesi önünde saygıyla eğiliyorum. Bir daha bu memlekette hiçbir sanatçımız sürgün görmesin diye ve bir daha hiçbir sanatçımız sürgünde gözlerini hayata yummasın diye bu ödülü alıyorum. Ayrıca bu ödülü, dünyanın neresinde olursa olsun baskılar altında varlık mücadelesi veren bütün mağdur dillere ve kültürlere armağan ediyorum.” (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x