2024 İçin 11 Kritik Bitcoin ve Altcoin Tahmini Açıklandı: İşte Liste!

Bitwise Invest’in kıdemli araştırmacılarından Ryan Rasmussen, 2024 yılında kripto para piyasası için bir dizi cesur tahmin açıkladı. Beklenenlerden öne çıkanlar arasında Ethereum’un gelirinde önemli bir artış, Bitcoin için yükseliş eğilimi ve kripto alanında çığır açan gelişmeler yer alıyor. Önümüzdeki yıl kripto varlıkların manzarasını şekillendirebilecek önemli tahminlere bakalım…

Bitcoin ve Ethereum’da yükseliş

Rasmussen, Ethereum’un gelirinde dikkat çekici bir artış öngörüyor ve bu artışın 2024’te iki katına çıkarak 5 milyar dolara çıkacağını öngörüyor. Bu spekülasyon, kripto uygulamalarının giderek daha fazla benimsenmesine ve Ethereum ağındaki büyüyen kullanıcı tabanına dayanıyor. 2023’te kullanıcılar ücret olarak 2,3 milyar dolar ödedi ve Rasmussen bu rakamın en az iki katına çıkacağına ve Ethereum’u dünya çapında en hızlı büyüyen teknoloji platformlarından biri olarak konumlandıracağına inanıyor.

Kıdemli analist, Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser ve 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 80.000 doları aşacağını tahmin ediyor. Bu potansiyel yükselişi iki önemli katalizöre bağlıyor: Spot Bitcoin ETF’nin yakında piyasaya sürülmesi ve yaklaşmakta olan Bitcoin Halving. Rasmussen daha da ileri giderek Spot Bitcoin ETF lansmanını potansiyel olarak “tüm zamanların en başarılı ETF lansmanı” olarak nitelendirdi.

Coinbase’in geliri yükselecek

Rasmussen yalnızca kripto para birimlerine odaklanmıyor; ayrıca Coinbase’in gelirinin iki katına çıkmasını bekliyor. Bu artışın, boğa piyasalarında artan ticaret hacimleri ve Coinbase’in yeni başlatılan ürünlerinin başarılı bir şekilde karşılanması nedeniyle Wall Street beklentilerini en az 10 kat aşması bekleniyor.

Stablecoinlere para akacak

Analist, stablecoinlerin işlemlerde baskın bir rol oynayacağını ve Visa kullanımına kıyasla stablecoinlere daha fazla para yatırılacağını öngörüyor. Bu, genellikle kriptonun “öldürücü uygulamaları” olarak adlandırılan ve sıfırdan 137 milyar dolarlık bir pazara dönüşen stabilcoinlerin önemli büyümesiyle paralellik gösteriyor. Rasmussen bu eğilimin 2024’te de devam edeceğini öngörüyor.

Bitcoin için 80.000 dolar beklentisi

Bitwise Invest’in kıdemli araştırmacısı Ryan Rasmussen, Ethereum’un gelirinde artış olacağını tahmin ederek gelirin 2024’te ikiye katlanarak 5 milyar dolara çıkacağını öne sürdü.  Ayrıca Rasmussen, BTC’nin 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 80.000 doları aşacağını ileri sürdü. Olası Bitcoin yükselişinin iki önemli katalizörü, çok beklenen Spot Bitcoin ETF lansmanı ve Bitcoin halving’i oldu. Spot Bitcoin ETF lansmanının “tüm zamanların en başarılı ETF lansmanı” olacağını ekledi.

Rasmussen’in tahminleri aynı zamanda JPMorgan’ın bir fonu tokenleştirme ve tokenize edilmiş fonu zincir üzerinde başlatma girişimini de kapsıyordu. Analizine göre, “Tokenleştirilmiş bir fonun başlatılması, büyümesi patlama yaşayan bir pazara girerken on-chain varlıkların sunabileceği verimliliklerden yararlanmalarına olanak tanıyacak.” Buna ek olarak analist, garip bir şekilde Taylor Swift’ten bahsetti. Popüler Amerikalı şarkıcı Taylor Swift’in hayranlarıyla daha fazla kaynaşmak için NFT’ler çıkaracağını öngördü. Rasmussen ayrıca müzik uygulamasının Spotify’ın Taylor’ın NFT lansmanı için bir araç olma ihtimalini de belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x