Shiba Inu, Cardano ve Bu 6 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var!

Shiba Inu metaverse’ü Shibarium her gün milyonlarca yeni işlem eklemeye devam ediyor. MARBLEX, Aptos ile işbirliğine giderek, Blockchain oyunlarında heyecan verici bir hamle yaptı. Cardano kurucularından EMURGO 2024 yol haritasını açıkladı. Ve daha fazlası…

ADA, Shiba Inu, Aptos ve 5 altcoin için sıcak gelişmeler var!

Shiba Inu metaverse kilometre taşına ulaşmak üzere

Shibariumscan verilerine göre, katman-2 çözümü Shibarium her gün milyonlarca yeni işlem eklemeye devam ediyor. Böylece, popüler meme coin’i Shiba Inu büyük bir yardımcı kilometre taşına yaklaşıyor. Bu durum, Shibarium’un Çarşamba günü 200 milyon transferle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla gerçekleşti. Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Shiba Inu nihayet bir sıfır daha kazanmayı başardı. Ancak grafik, yükselişin ardından SHIB tekrar yönünü güneye döndü.

Etherscan’da yakma verilerini biriktiren Shibburn cüzdan izleyicisi, yakın zamanda attığı bir tweet’te, son yedi gün içinde Shiba Inu topluluğunun ve SHIB geliştirme ekibinin Shiba Inu meme coinlerinin dolaşımdaki arzını azaltma konusunda sürdürülebilir bir ilerleme kaydettiğini paylaştı. Geçtiğimiz hafta boyunca, etkileyici bir şekilde 17.296.182.880 SHIB, yakma cüzdanlarına gitti. Bu işlemler, haftalık Shiba Inu yakma oranını bir önceki haftaya kıyasla %100 artırdı.

MARBLEX Aptos entegrasyonu ile oyun deneyimini geliştiriyor

MARBLEX, Blockchain oyunlarında heyecan verici bir hamle yaptı. Bu bağlamda öncü bir Katman-1 Blockchain olan Aptos ile resmi olarak bağlantı kurdu. Bu ortaklık, Blockchain oyun geliştiricisi MARBLEX’i güçlendiriyor. Halihazırda MARBLEX, 6.000’den fazla profesyonel çalışanı istihdam ediyor. MARBLEX’in Blockchain tabanlı oyun ortamı, kripto para cüzdanı, merkezi olmayan borsa, token staking ve NFT Marketplace’i içeriyor. Aptos Blockchain’in önde gelen geliştiricisi Aptos ile işbirliğinin, ölçeklenebilirliği ve oyun oynamayı geliştirmesini amaçlıyor.

Stacks, Arkadiko Protocol 2.0 sürümünü yayınlayacak

Bitcoin Layer2 ağı Stacks, stablecoin protokolü Arkadiko Protokolü’nün 2024 yol haritasını açıkladığını bildirdi. Arkadiko, 2024 yılında, son birkaç yıl içinde piyasadaki ve teknolojik ortamdaki değişiklikleri ele almak için protokolün temel mimarisini geliştirecek olan Arkadiko 2.0 adlı büyük bir protokol yükseltmesi başlatacak. Arkadiko özellikle, stablecoin USDA’nın istikrar sorunlarını ele almayı amaçlıyor. Bu bağlamda, daha önce stablecoin’lerde olmayan bir özellik olan yeni bir Vault değişim mekanizması sağlayacak. Bu da herkesin USDA’yı 1 dolardan arbitraj etmesine olanak tanıyacak.

Buna ek olarak, Arkadiko yeni bir StableSwap programı başlatacak. Ayrıca, Bitflow aracılığıyla stablecoin likiditesi elde etmeyi planlıyor. Arkadiko ayrıca Stacks Blockchain’deki ilk likidite istifleme (Liquid Stacking) tokenı olan stSTX’i destekleyecek. Bu da onu Arkadiko Kasaları için mükemmel bir teminat haline getirecek.

Astar Network, Capsule’ün ilk sürümünü piyasaya sürdü

Polkadot ekosistemi akıllı sözleşme platformu Astar Network, QuickSwap ile işbirliği içinde yeni bir hamle yaptı. Bu doğrultuda, Capsule’ün ilk sürümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Capsule’ün ilk versiyonuna sahip olanlar, bazı avantajlar elde edecek. Örneğin, Astar zkEVM ile birlikte piyasaya sürülecek olan sınırlı sayıda NFT’leri ve diğer ödülleri önceden alabilecekler.

Unibot, Jupiter ve Birdeye ile işbirliği yapacak

Son bir gelişmede Unibot, Jupiter ve Birdeye ile olan önemli bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklıktan yararlanarak 1 Ocak 2024’te Solana için yüksek hızlı on-chain işlemler için tasarlanmış özel bir robot başlatacak.

Manta Pacific’in TVL’si 316 milyon dolara yükseldi

Manta Pacific’in Toplam Kilitli Değeri (TVL), benzerini görmediğimiz bir artış gösterdi. Bu artışta, gelecek yıl yapılacak bir airdrop için ödül puanları biriktirmeye yönelik stratejik kampanyası etkili oldu. Manta Network’ün katman-2 Blockchain’i olan Manta Pacific’e, airdrop meraklıları tarafından hevesle aranan 383 milyon doların üzerinde şaşırtıcı bir para aktı. Bu atılım, Manta Pacific’in TVL’sini yalnızca bu ay %1,250 oranında artırdı. Böylece, kripto piyasasındaki en büyük kilitli varlık katman-2 Blockchain’ler arasında 7. sıraya yükseltti.

Cardano kurucularından EMURGO 2024 yol haritasını belirledi

EMURGO, Cardano’nun on-chain merkezi olmayan yönetişim mekanizması CIP 1694 ve üye tabanlı bir organizasyon olan Intersect’in kurulması yoluyla topluluk yönetişiminin temelini attığını belirtti. 2024’e doğru ilerlerken, yaklaşan Chang hard fork’u, topluluk tarafından yönetilen asgari düzeyde uygulanabilir bir hükümete doğru ilk adımları işaret eden çok önemli bir an olmayı vaat ediyor. Cardano topluluğunun onayıyla, bu hard fork bir konsensüs mekanizması getirecek. Böylece, Cardano yönetişim modeli için önyükleme dönemini başlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x